AMERICAN BULLY

 AMERICAN BULLY   rasa ( opis rasy).                                         


 Posiadamy jedne z pierwszych American Bully w Polsce. Wszystkie zarejestrowane
w ABKC. Jako pierwsi sprowadziliśmy do Polski  American Bully micro size. 
Pierwszy American Bully, który z nami zamieszkał to suczka urodzona 01. 10. 2013 r. 

Poniższy opis rasy American Bully stanowi własność intelektualną hodowli Ekodworek.
Zabrania się kopiowania jego części lub całości.


American Bully, to jeszcze bardzo młoda, dynamicznie rozwijająca się rasa.
W obrębie rasy mamy 5 typów  

Do tego dochodzą różne linie hodowlane, które preferują własny typ i go utrwalają. Dlatego, mimo, iż mamy jedną rasę American Bully, to jej poszczególni przedstawiciele mogą znacznie się od siebie różnić wyglądem.

Rasa ta wywodzi się z USA i jest tam popularna. Aktualnie zdobywa sobie coraz więcej wielbicieli w Europie. Jej miłośnikami są ludzie, którzy cenią sobie psa o mocnej budowie, przypominającej amstaffy i pitbulle. Jednak w przeciwieństwie do nich American Bully ma inną konstrukcję psychiczną i inny temperament. Oczywiście mowa tu o oryginalnych egzemplarzach American Bully, pochodzących z etycznych hodowli i legitymujących się właściwym rodowodem.

Nasza hodowla preferuje zdrową budowę psa. Jego anatomia powinna pozwolić mu na swobodny ruch. Często widzimy psy nadmiernie rozbudowane,które mają złe proporcje i zbyt krótkie kufy. Co powoduje problemy z poruszaniem się i oddychaniem. Mamy wtedy do czynienia z karykaturą American Bully, a same psy są po prostu nieszczęśliwymi kalekami. Etyczny hodowca powinien mieć na względzie przede wszystkim zdrowie psa a nie gusta kupujących.
Sama rasa często jest mylona z amstaffem czy pitbullem, bo faktycznie jest spore podobieństwo, choć American Bully ma mocniejszą budowę. To, co ich różni od wspomnianych ras, to charakter. American Bully nie ma pobudliwości, która charakteryzuje amstaffy i pitbulle. Generalnie American Bully jest psem dość spokojnym. Ten kontrast między ich wyglądem a posiadaną psychiką jest ich cichym dramatem, ponieważ ich wygląd trafia w gusta młodych, silnych mężczyzn, którzy widząc muskularnego psa, sądzą, iż nabyli lepszą wersję psa obronnego i próbują wyzwalać w nich agresję, co kończy się dla psa tragicznie ( złamaniem psychiki). Psy te, nie mają dużego potencjału obronnego, natomiast są świetnymi psami rodzinnymi. Są mało konfliktowe, dlatego zgodzą się z innymi psami czy zwierzętami. Oczywiście ważne jest w jakich warunkach pies przebywał do 7 tyg. życia i jaki wtedy zakodował sobie obraz człowieka. Wiadomo, że wczesna socjalizacja w domu hodowcy jest istotnym elementem rozwoju psychicznego szczeniaka.


********************************************************************************************

**************************************************************************************************************************************************************************
************************************************************************************